Moja žiadosť o povolenie ESTA bola „Cestovanie nie je povolené

ESTA nie je povolená

Čo robiť, ak vaše povolenie ESTA nebolo schválené

Stav ESTA „Travel Not Authorized“ (Cestovanie nie je povolené) znamená, že žiadateľ nebol považovaný za oprávneného cestovať do Spojených štátov v rámci programu bezvízového styku (VWP). Príčinou môže byť viacero dôvodov, napríklad zadanie nesprávnych biometrických údajov alebo údajov z pasu alebo nesprávne zodpovedanie jednej z deviatich otázok týkajúcich sa oprávnenosti. V iných prípadoch môžu niektorí žiadatelia úmyselne uviesť do formulára ESTA nesprávne informácie, ktoré sú v rozpore so záznamami, ktoré má o cestujúcom colná správa a ochrana hraníc (CBP).

Ak je vaše povolenie ESTA „Travel Not Authorized“, ale napriek tomu chcete cestovať do Spojených štátov, musíte požiadať o vízum prostredníctvom webovej stránky miestneho veľvyslanectva USA. https://www.usembassy.gov kde nájdete potrebné informácie na začatie podávania žiadostí o turistické víza B2, obchodné víza B1 alebo zmiešané víza B1/B2.

Ak vám bolo zamietnuté cestovné povolenie, zvyčajne to neznamená, že nemáte nárok na víza do Spojených štátov, pretože zamietnutie väčšinou zakazuje cestovanie v rámci programu bezvízového styku. Upozorňujeme tiež, že v prípade neschválenia cestovného povolenia nemôže váš nárok na povolenie ESTA preskúmať žiadny súd.

Je možné opätovne podať žiadosť?

Žiadatelia, ktorým bolo povolenie ESTA zamietnuté, môžu požiadať o jeho vydanie znova, najmä ak im bolo zamietnuté z dôvodu uvedenia nesprávnych pasových alebo biometrických údajov. Nové žiadosti môžu byť stále zamietnuté, najmä ak sa ostatné okolnosti žiadateľa nezmenia. Pri opätovnom podávaní žiadosti o povolenie ESTA sa vyvarujte uvádzania nepravdivých údajov, pretože to môže mať za následok trvalý zákaz cestovania v rámci programu VWP v budúcnosti.

Ak žiadatelia o povolenie ESTA nesprávne uviedli informácie v niektorej z deviatich otázok týkajúcich sa oprávnenosti, možno budú musieť podať žiadosť o pomoc na CBP, aby ich žiadateľ preskúmal a odstránil zamietnutie, aby mohli znovu podať žiadosť s čistým záznamom.

Dá sa nejako zistiť, prečo bola žiadosť o ESTA zamietnutá?

Ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť (DHS) má jedinečný systém, ktorý zaručuje, že vaša žiadosť o cestovné povolenie môže byť zamietnutá len v prípade, že ste bezpečnostnou hrozbou, alebo ak vám nie je umožnené cestovať v rámci programu bezvízového styku.

Väčšina ľudí sa snaží vyriešiť zamietnutie svojej žiadosti prostredníctvom programu DHS Travel Redress Inquiry Program (TRIP), ktorého odkaz je zvyčajne uvedený na webovej stránke ESTA. Jedinou nevýhodou tohto postupu je, že nezaručuje, že vaša žiadosť prejde alebo že získate dôvod zamietnutia povolenia ESTA.

Konzuláty a veľvyslanectvá USA nie sú schopné zverejniť, prečo ESTA zamietla niektorých žiadateľov. O tom, že ste oprávnení cestovať do Spojených štátov, sa dozviete len vtedy, ak bude vaša žiadosť schválená. V opačnom prípade sa môžete dozvedieť o možných neprípustnostiach ESTA alebo dôvodoch zamietnutia pri podávaní žiadosti o neimigračné víza.

Čo sa stane, keď chce osoba okamžite vycestovať, ale nemá platné cestovné povolenie?

V rámci žiadosti o vízum do USA musia žiadatelia vyplniť formulár DS-160 a dohodnúť si pohovor na veľvyslanectve alebo konzuláte USA. Vyplnenie formulára DS-160 trvá približne 60 minút. Získanie termínu stretnutia na veľvyslanectve sa však líši v závislosti od polohy veľvyslanectva a ročného obdobia, v ktorom sa má stretnutie naplánovať. Termíny na nasledujúci deň je veľmi ťažké naplánovať. Zvyčajne je bežná čakacia doba päť až desať dní do ďalšieho voľného termínu. Ak chcete získať akékoľvek dôležité informácie, nájdete ich na stránke ministerstva alebo v konzulárnej sekcii. Ak teda plánujete vycestovať za niečím dôležitým, mali by ste o povolenie ESTA požiadať dostatočne skoro, aby ste sa vyhli akýmkoľvek nepríjemnostiam. Aktuálne informácie o časoch plánovania stretnutí nájdete na adrese: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/wait-times.html.