Ťažké zimné počasie ovplyvňuje milióny ľudí v Spojených štátoch

Category: Novinky | 0
Ťažké zimné počasie ovplyvňuje milióny ľudí v Spojených štátoch
Ťažké zimné počasie ovplyvňuje milióny ľudí v Spojených štátoch

Zimná búrka Heather pokračuje vo svojom ľadovom náraze a viac ako 110 miliónov Američanov sa ocitlo v situácii, keď sa na nich vzťahujú odporúčania týkajúce sa chladného vetra, čo viedlo k rozsiahlym poruchám v školách a leteckej doprave.

Arktický vietor, ktorý spôsobil zmrazenie volebného zhromaždenia v Iowe, teraz uzavrie desiatky veľkých školských obvodov a spomalí leteckú dopravu v celej krajine.

Zatvorenie a prerušenie prevádzky školy

Milióny študentov si budú môcť užiť predĺžený deň Martina Luthera Kinga Jr. V utorok budú v dôsledku nepriaznivého počasia zatvorené školy vo veľkých mestách vrátane Washingtonu, Chicaga, Atlanty a Denveru.

Zimná búrka Heather priniesla mínusové teploty, pričom v pondelok bolo v Chicagu mínus 10 stupňov.

Predpoveď na utorok predpovedá relatívne miernejšie nula stupňov, ale očakáva sa, že v niektorých častiach Chicagolandu klesne ochladenie až na mínus 20 stupňov a dosiahne až mínus 35 stupňov.

Vplyv sa neobmedzuje len na Stredozápad, pretože v celej strednej časti USA, od Skalistých hôr až po Ohio, platí výstraha alebo varovanie pred chladným vetrom.

Výstrahy a varovania pred zimnými búrkami sa rozprestierajú od Tennessee cez celé Apalačské pásmo až do Nového Anglicka.

V meste Nashville v štáte Tennessee napadlo nezvyčajných 6 cm snehu, čo je viac, ako je ročný priemer za posledných 30 rokov, a v utorok a stredu boli zatvorené školy.

Prvé sneženie v hlavnom meste krajiny a v New Yorku

Washington, D.C., zaznamenal v pondelok prvé výraznejšie sneženie v tejto sezóne, pričom sa očakáva, že od pondelka do utorka napadnú 3 cm snehu.

Ide o prvé snehové zrážky v okrese, ktoré za posledné dva roky presiahli jeden centimeter.

V utorok sa podobný rekord chystá prekonať aj New York, kde po 701 dňoch bez výrazného sneženia pripadnú podľa predpovedí približne 3 cm snehu.

Vplyv na leteckú dopravu

Zimné počasie ovplyvňuje nielen školy, ale spôsobuje aj poruchy v leteckej doprave.

Letecké spoločnosti vyzývajú cestujúcich, aby si skontrolovali možné meškania a zrušenia letov, keďže sa očakáva, že nepriaznivé podmienky spomalia prevádzku na hlavných letiskách.

Spojenie s prisťahovalectvom a cestovaním do Spojených štátov

Pri riešení problémov spojených so zimnou búrkou Heather sa zdôrazňuje, že je dôležité pochopiť možné dôsledky pre tých, ktorí plánujú navštíviť Spojené štáty alebo vstúpiť na ich územie.

V tejto súvislosti je elektronický systém cestovných povolení (ESTA ) kľúčovým nástrojom pre oprávnených cestujúcich.

Systém ESTA ako automatizovaný systém určuje oprávnenosť návštevníkov v rámci bezvízového programu (VWP). Slúži ako oprávnenie odlišné od víz, ktoré umožňuje osobám z krajín programu bezvízového styku vrátane občanov Európy, Japonska a Austrálie nastúpiť na palubu lietadla do USA.

Medzi hlavné výhody povolenia ESTA patrí používateľsky prívetivý online proces podávania žiadostí, rýchle schválenie často v priebehu niekoľkých minút a doba platnosti dva roky alebo do skončenia platnosti cestovného pasu, čo z neho robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí vstupujú do USA na turistické, obchodné alebo tranzitné účely.

Táto efektivita je obzvlášť cenná počas nepredvídaných výziev, ako sú nepriaznivé poveternostné podmienky, a zabezpečuje bezproblémové cestovanie.

Zimné počasie a ESTA

Keďže zimné počasie narúša cestovné plány po celých USA, je nevyhnutné mať správne doklady.

Cestujúci, ktorých sa dotklo meškanie alebo zrušenie letu, budú možno musieť upraviť svoje trasy a tí, ktorí plánujú budúce cesty, by mali zvážiť možný vplyv sezónnych poveternostných podmienok.

Záverom možno povedať, že informovanosť o nepriaznivých zimných poveternostných podmienkach a pochopenie úlohy systémov, ako je ESTA, môže významne prispieť k bezproblémovému cestovaniu.

Keď cestujúci prekonávajú problémy spôsobené zimnou búrkou Heather, je potrebné mať k dispozícii príslušné doklady, ktoré im zabezpečia bezproblémový vstup do Spojených štátov, a to aj v prípade neočakávaných porúch spôsobených počasím.